Download menu

Zadní centrál

Více
14 roků 5 měsíců zpět #12420 od Stoupa
Odpověděl Stoupa pro téma Zadní centrál
Do přepákování vazelína PRO-LONG. Je fakt super. odzkoušeno na dvoustopých mazlíčcích. Pokud je někdo puntičkář, namazat ložiska v kolech je dobrá věc. V origo zakrytovaných ložiscích je dostatečné množství vazelíny max. ve 3 kusech z deseti. Najdou se i ůplně čisté exempláře.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #12427 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Zadní centrál
To teda nevím, kde ty ložiska kupujete, ale ty co beru já byly vždycky naplněny dost - fakt je ten, že jsem nerozebíral všechny, ale hezkých pár už jsem odkrytoval a zmetka jsem nikdy neměl.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #12428 od StanleyP
Odpověděl StanleyP pro téma Zadní centrál
MotejlKuba v miestach ktore som vyznacil si 2 loziska z oboch stran. Medzi nimi je prazdny priestor. V miestach kde je len jedno lozisko sa maznica namontovat neda, to je jasne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
  • Offline
  • Výborný diskutér
  • Výborný diskutér
  • XTZ 750 Superténéré
Více
14 roků 5 měsíců zpět - 14 roků 5 měsíců zpět #12432 od MotejlKuba
Odpověděl MotejlKuba pro téma Zadní centrál
StanleyP napsal:

MotejlKuba v miestach ktore som vyznacil si 2 loziska z oboch stran. Medzi nimi je prazdny priestor. V miestach kde je len jedno lozisko sa maznica namontovat neda, to je jasne.

No však o to jde,že budeš pumpovat vazelínu do prázdného místa mezi ložiska,kde je na hown.Mezi čep a ložisko se však nedostane.Chtěl jsem ti jen dobře poradit,abys nedělal zbytečné díry do přepáčka :dry:
Ty ložiska v kolech jsem mazal,tak 4x do roka.jezdil jsem s tím ve sračkách,prachu,pak mytí wapem.jsem asi ten puntičkář,kolikrát jsem sešel do garage v 10h a vyšel v 1h ráno,motorku jsem rozebral vyšistil promazal a složil.Proto jsem asi za celou dobu měl závadu jen v náhonu tachometru.To že to má zasebou jsem zjistil,když jsem ho chtěl promazat a při vytahování se přetrhl. B)

Forever Suzuki
Kdo v terénu nepadá,jezdí pod své možnosti :)
Taky mám vlastní web :)
Poslední změna: 14 roků 5 měsíců zpět uživatelem MotejlKuba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • PajaDR650
  • Avatar uživatele PajaDR650
  • Offline
  • Velmi dobrý diskutér
  • Velmi dobrý diskutér
Více
14 roků 5 měsíců zpět #12439 od PajaDR650
Odpověděl PajaDR650 pro téma Zadní centrál
Jehlová ložiska v kyvce už jsem měnil předloni také - rok předtím jsem je promazával a stejně jedno totálně odešlo. Zjistil jsem při přezouvání malinkou vůli, když jsem s kyvkou pohnul do stran. Jsou tam hodně blbý ty gumový krytky jen vyztužený podložkou - kdyby tam dali pořádný gufera, vydrželo by déle. Ložiska jsou normovaná, ale peklo bylo sehnat ty vnitřní válečky - nakonec jsem je objednával přímo u Suzuki a stály okolo 600,- !!! což je myslím za takovou blbost dost. Mají totálně debilní rozměr, který jsem nenašel v katalogu x výrobců. Jedny podobné jsem našel asi u SKF, ale byly delší tak by se musely uříznout a navíc byly ze slinutého bronzu, tak jsem nevěděl, jestli by to drželo. Přepákování jsem tehdy promazával taky a bylo celkem OK-bordel ale úplně všude, takže doporučuji pravidelně rozebírat a mazat a mazat, obzvláště těm kteří jezdí rádi mimo silnice. Jo taky jdou ta jehlová ložiska pěkně blbě vyrazit. Ložiska v kolech už jsem měnil taky, ta jdou na rozdíl od kyvky vyndat docela dobře a stojí pár korun. Mažu prostor na nima také, aby se co nejvíc eliminoval přístup vody a bordelu. Naprosto odfláknutá je u DR ta prachovka nad ložiskem v rozetě. Ta neudrží nic a bordel lítá dovnitř vesele - tam absenci gufera vysloveně postrádám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #12440 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Zadní centrál
Přesně tak - to ložisko v rozetě je vpodstatě nechráněné. Po jedné sezoně mi odešlo, když se vlivem nějakého bahna a svinstev to krytí uvolnilo, prtotože ho nekryje už nic dalšího.

Já ty ložiska v prepáčku měnil už všechny a všechny jsem musel brát origo po 600,- za kus. S tím, že ty prachovky co je drží stojí kolem dvou stovek každá, je generálka přepáčka dost náročná sranda. Proto doufám, že to stávající už mi vydrží a vyhodit semtam 80 korun za kelímek vazelíny je asi lepší investice než pár tisíc za ložiska.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #12443 od StanleyP
Odpověděl StanleyP pro téma Zadní centrál
no tak ja som zhanal original loziska a aj cap. Cena je pre mna za take blbosti neprijatelna ( 2ks lozisko 28€ cap 14€) Takze dam prevrtat ulozenie na priemer 28 + novy cap s priemerom 22 a loziska normalizovane 28x22x20 po cca 2€/ks.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #12503 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Zadní centrál
Tak jsem přepáčko rozebral po necelých 23 000 km a všechny ložiska byly namazané ještě dost - ale ty prachovky nejsou to co by byly gufera a trocha vlhkosti tam asi pronikla, páč vazelína úplně čistá nebyla. Tak jsem to vyčistil a dal tam kotel nové vazelíny. Přepáčko a ložiska fungujou dobře a systém je bez vůle, tak snad doufám, že to ještě pojezdí dlouho. Rozeberu to zas až po sezoně.

Z důvodu toho, že tam nejsou gufera, ale jen ty nešťastné prachovky, teda doporučuju to jednou za sezonu rozhodit a namazat - přesně jak psali MotejlKuba a PajaDR650.

PS: Mám DR 600 a to přepáčko je tam řešené trošku jinak než na 650, tak je možné, že na 650 už to vyřešili líp a není třeba mazat tak často.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
  • Offline
  • Výborný diskutér
  • Výborný diskutér
  • XTZ 750 Superténéré
Více
14 roků 4 měsíců zpět #12507 od MotejlKuba
Odpověděl MotejlKuba pro téma Zadní centrál
I na 650 sou jen ty trapný prachovky,stejně tak to mám i na krosce.Takže prostě rozebrat a namazat :blush:

Forever Suzuki
Kdo v terénu nepadá,jezdí pod své možnosti :)
Taky mám vlastní web :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #13210 od polda
Odpověděl polda pro téma Zadní centrál
Tak sem též laboroval s centralam protože mi odešel a krásně tam pasuje s transalpa bez jakejch koliv uprav jen namontovat a jezdit :laugh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #13229 od Petronel
Odpověděl Petronel pro téma Zadní centrál
Tak jsem byl nucen dát si centrál svého draka na repas. Jízda byla jako na houpačce.Po přečtení mnoha příspěvků a hlavně na doporučení známých jsem ho odvezl panu Buráňovi do Pašovic.Lecos jsem se dozvěděl. Udajně se v tom už někdo přede mnou vrtal a "spravil" co mohl.Nějak se mu ale nezdála železná podložka pod tím gumovým dorazem je tak 5mm silná. Říkal že se s tím ještě nesetkal a že mi to snižuje zdvih. Tak se chci zeptat jestli ji tam máte taky.Zkusím sem hodit fotku jestli to zvládnu. Jo jedná se o model 650 se rv. 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #13230 od Petronel
Odpověděl Petronel pro téma Zadní centrál
Tak fotku jsem dal do fotogalerie -technické foto - str. 10 Tak se prosím kdo můžete koukněte. Třeba to stihnete dřív než to složím Už jsem celkem natěšenej jak se to bude v terénu chovat. děkan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #13233 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Zadní centrál
To víš lidová tvořivost nezná mezí. Ale zase na druhou stranu-o co by se ten dorazový špalek zastavil,kdyby tam nebyla ta podložka?
Měl jsem centrál rozložen,ale už je to nějaký pátek a tak si nejsem jist,zda tam nějakou podložku mám a DRaka mám jinde(o pár km)jinde než sedím u PC,tak se nemrknu. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět - 14 roků 2 měsíců zpět #13234 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Zadní centrál
Nevím co se na tom Panu Buráňovi z Pašovic nezdá, je to v poho, jak píše Martin.

Tady je něco "výtah" z manuálu, jak se nechá měnit výška motky otočením toho dílu, co je pod tou podložkou.



edit - jak jsem čekal, je to malinkatý, moc vidět to není ... ale je fakt, že máš tu dorazovou gumu na spodku nějakou dojebanou. Jestli ti tam náhodou nechybí ten díl, co mám být ještě pod tou podložkou, proto se mu to nezdálo fajné ... :unsure:

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá
Poslední změna: 14 roků 2 měsíců zpět uživatelem Piwča.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #13235 od Petronel
Odpověděl Petronel pro téma Zadní centrál
To tam mám samozřejmě taky na fotce to nejni vidět. Tak asi to mám v pořádku. Díky Pak napíšu jak se repas projevil na jízdě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #13237 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Zadní centrál
Jasně, to napiš, a napiš i to, co na tom vlastně repasoval, to mě zajímá, asi i nejen mě.

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #13238 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Zadní centrál
Tak to věřim,že na to,co tam repasoval a šteloval-tak to si asi počkáš,protože to je u většiny seřizovačů a ladičů tajná alchymie. ;)
Myslim tim ladiče s velkým L,ne samodomo mistr světa amoleta. :silly:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět - 14 roků 2 měsíců zpět #13247 od Petronel
Odpověděl Petronel pro téma Zadní centrál
Tak jsem to byl trochu potestovat a jako bych přesedl z houpacího koníka na motorku :) jízda je taková klidnější a snad nebude potřeba ani měnit tu pružinu za tužší. Nechal jsem si ji změřit a její tuhost (nebo jak se tomu říká) je 6,8kg na 1mm stlačení což je podle pána Ladiče v poho a nic by s tím už nedělal. Na dotaz co že tam vlastně měnil mi odpověděl tak,že bych si ho snad musel nahrát abych vám to tu vypověděl. V podstatě všechny" gumové" díly, olej a co já vím co všechno :blush: V tlumiči byl tlak jen 3atm když jsem ho tam dovezl a po natlakování na 10 atm což je tlak jaký tam mám teď po čase pídil olej. Prostě to pomohlo a tak peněz co to stálo nelituju. :) :) :) Teď jsou na řadě(slabá stránka) tlumiče přední.O ty se pokusím sám podle zdejšího návodu a zkusím jim pomoci napřed tužším oilem.Téct to neteče tak gufera nechám stará.Ale to už patří jinam. :)
Poslední změna: 14 roků 2 měsíců zpět uživatelem Petronel.
Poděkovali: Foibos

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět - 13 roků 7 měsíců zpět #14790 od Quincy
Odpověděl Quincy pro téma Zadní centrál
řešíte jakým momentem dotahovat matice čepů, nebo to dorvete jak to jde? jo a ještě čím to mažete?
Poslední změna: 13 roků 7 měsíců zpět uživatelem Quincy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 5 měsíců zpět #15071 od backmen
Odpověděl backmen pro téma Zadní centrál
Musím se něčím pochlubit.
Podařilo se mi spářit zadní centrál z DRka a z Varadera.
Samozřejmě že jsem použil celý původní DR tlumič a dopasoval sem na něj hydraulické přepětí pružiny z Varadera.
Hlavní for je vtom že DRkový tlumič jsem vůbec neupravoval a jediná úprava spočívala v osoustružení jednoho středícího kroužku co byl na
mechanismu přepětí z Varadera.
Taky sem musel při sestavení celého tlumiče použít ruční lis na stlačení pružiny,jelikož sem nemohl nasadit zajišťovací matici ale chce to opravdu stlačit pružinu jen o asi 2cm.
Tlumič ještě nemám na motorce a tak doufám že mi nebude štelovací kolečko nijak zavazet.
Nějaký fotky sem hodil do sekce TECHNICKÉ FOTO s názvem Centrál DR v kombinaci s varaderem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.739 sekund
Powered by Kunena fórum