Download menu

Zadní centrál

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11594 od jerry73
Odpověděl jerry73 pro téma Zadní centrál
Ahoj všem.Na mém DR 650 SE r.v.1998 odešel centrální tlumič s dofukováním, tak jsem volal na zastoupení a podle vinka stojí 23 tisíc tak jsem otrávenej jako šváb.Prosim nevíte někdo o nějaké náhradě nemůžu nic najít a 23 tis. je pro mě nesmysl.Díky moc!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11597 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Zadní centrál
Kdysi jsem DRko koupil už s vydechlým tlumičem a dal jsem ho na repas. Borci ho opravili stejně jako se tady v příspěvku píše a ze začátku to bylo ok. Nevím, co ale bylo špatně, ale tlumič po 1500 km zase vytekl. Možná z toho nějakým způsobem unikl ten tlak (uvnitř je cca 10 atmosfér dusíku a to těsnící gufero pracuje s tímhle tlakem - pokud tam tlak není, tak to netěsní a vyteče). Dal jsem to na reklamaci a mezitím jsem shodou okolností v inzerátu našel tlumič za 500,- tak jsem ho okamžitě koupil. Byly na něm ještě origo nálepky a byl jak nový. Funguje zatím bezproblému dodnes - najeto od té doby asi 22 000 km. Ten repasovaný mám teda jako náhradní, kdyby něco, ale už mu moc nevěřím. Říkali, že tyhle opravy se daří jen částečně a nikdo neví čím to je. Tehdá mě ten repas vyšel asi na 1500,- ale ze zkušenosti doporučuju spíš z inzerátu koupit starší, ale funkční kus - nesmí být vyteklý.

Jinak dopasovat z jiných moto to jde, ale zrovna z DR 600 asi ne - systém zadního pákoví je jiný než u 650. Kámoš řešil na dominatoru stejný problém a dopasovali jsme tam centrál z XR, čímž celý doncek vyrostl o 4 cm a je to tvrdší. Každopádně to ale funguje dobře :)

S tím nastavením asi neporadím - u mojí DR 600 se předpětí seřídí pohodlně 13kou golou na krátkém prodloužení a ráčně během několika sekund.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11598 od Paja

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11604 od pazhaut
Odpověděl pazhaut pro téma Zadní centrál
Piwča napsal:

no to máš teda velkej střed šlapátek :laugh:

ja pouzivam toto
velikost si pomeř z hlavy to nevim. kdyz tak kuknu. podotykam ze mam DR bez starteru s 1 vyfukem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11607 od jerry73
Odpověděl jerry73 pro téma Zadní centrál
Díky moc za rady a nápady,zítra zkusím zavolat na ten odkaz.Jinak v Sůze mi bylo řečeno že některý repasovat jdou a některý ne,taky bych raději použitej nebo novej.Zkoušel jsem www.partsdepot.cz/ tam ho uměj sehnat za lepších 16800,- :dry: dám pak vědět jak jsem to pořešil.Ještě bych se chtěl zeptat můžete mi doporučit nějakej laďák se svodem uvažuju nad SLK.Ještě jednou DÍK ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11608 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Zadní centrál
SLK mám. Je to jeden z těch levnějších výfuků. Zpracování jako u akrapoviče nečekej, ale pohromadě to drží, materiály jsou oukej, zvuk se mi líbí a výkonově to funguje - byl jsem s tím svým strojem na brzdě a výfuk mi pochválili. Někam sem nahodím křivky.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11612 od jerry73
Odpověděl jerry73 pro téma Zadní centrál
Ahoj tak jsem objednal SLK ovál a jsem zvědavej,psal jsem ti na ICQ nemohl jsem se rozhodnout mezi kulatym a oválem :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět - 14 roků 10 měsíců zpět #11613 od Zemi
Odpověděl Zemi pro téma Zadní centrál
razde napsal:

No dobrý, ted jsem to chtěl sváma řešit ten centrál protože moje výška je taky kýbl jak někdo napsal už v jednom tématu tak co je teda nejlepší, ten majzlík a nebo origo klíč a hlavně kde ho sehnat, to je samí pohihnávání a rada nikde...

Na klíč bych se osobně vybodnul. Vezmi motorku za zadní držáky, nadzvedni ji a vraž pod ně (nebo pod držák kufru) koště nebo nějakou jinou trubku tak, aby ti zadní blatník držel zvednutý. Tím se pružina odlehčí a šrouby jdou povolit tyčkou či majzlíkem a kladivem.

Ještě mě napadá s tou výškou... Já jsem taky nepřerostl a řešil jsem to zprvu stejně - povolenim centrálu. Později jsem si "vykousl" sedlo a centrál víc utáhl, protože při jízdě ve dvou nebo v terénu šel někdy na doraz.

Jediná věc, kterou máte doživotně je život.
J. Werich
Poslední změna: 14 roků 10 měsíců zpět uživatelem Zemi. Důvod: výška...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11614 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Zadní centrál
Máš na ICQ odpověď. Já mám ten výfuk ještě trochu překopaný podle sebe. Jestli Tě to zajímá, tak Ti to nafotím.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11618 od razde
Odpověděl razde pro téma Zadní centrál
S tím sedlem jsem taky uvažoval myslím že by to bylo nejlepší, stačí mi těch 5 cm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11623 od pazhaut
Odpověděl pazhaut pro téma Zadní centrál
tak na tom klici mam 75-85 takze to bude asi tento bez zaruky ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11624 od jerry73
Odpověděl jerry73 pro téma Zadní centrál
Ahoj kdo potřebuje repasovat centrální tlumič tady má kontakt p.Beran tel:777264462 Hronov,tlumič je možno poslat poštou doba opravy do 10 dnů a cena rozebiratelný 1500,- nerozebiratelný 2000,- ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11625 od TQM
Odpověděl TQM pro téma Zadní centrál
To je slušný, dík pažoute. Ta cena je ok, je to prostě TONA. Teď už jenom změřit obvod, radši když si teda nejseš jistej.Prej seš taky z moravy tak se můžem domluvit na nějakým výletu i s ostatníma, ale to patří jinam...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Andrej
  • Avatar uživatele Andrej
  • Offline
  • Dobrý diskutér
  • Dobrý diskutér
  • Když nejde o život, tak jde o hovno!!
Více
14 roků 9 měsíců zpět #12027 od Andrej
Odpověděl Andrej pro téma Zadní centrál
zdravím
chtěl jsem se zeptat, když je u nás teda asi skoro metr sněhu tak je čas to řešit. Zdá se mi, že mám unavenou zadní pružinu. Když motorku stačím tak nevyleze až nahoru když jí pomůžu tak jde ještě tak cca 5cm, ale pružinu na centrálu nemám nadoraz, když jí přitáhnu pomůže to nebo bude jenom tvrdějí pružit. Anebo mám shánět novou pružinu?? díky za rady a jdu odhazovat to bílé svinstvo :laugh: :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 9 měsíců zpět #12033 od Zemi
Odpověděl Zemi pro téma Zadní centrál
Obecně jsou v manuálu psány mezní délky pružin. Nejsem si jist, zda i u zadního centrálu, ale předpokládám, že ano (manuál tu nemám). Tam to zjistíš nejlíp. Je ovšem fakt, že to bys musel pružinu vyndat a změřit abys zjistil, jestli není unavená. Jinak maticí můžeš doladit pružinu dle potřeby.
A myslim, že tady někdo na fóru řešil i výrobu nové. Zkus pohledat, jistě to najdeš. ;)

Jediná věc, kterou máte doživotně je život.
J. Werich

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Andrej
  • Avatar uživatele Andrej
  • Offline
  • Dobrý diskutér
  • Dobrý diskutér
  • Když nejde o život, tak jde o hovno!!
Více
14 roků 9 měsíců zpět #12034 od Andrej
Odpověděl Andrej pro téma Zadní centrál
díky moc. celé to tu překopu a není možné, že tu něco nezjistím. V jednotě je síla soudruzi :laugh: :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 9 měsíců zpět #12043 od pazhaut
Odpověděl pazhaut pro téma Zadní centrál
trochu ti pomužu B)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Andrej
  • Avatar uživatele Andrej
  • Offline
  • Dobrý diskutér
  • Dobrý diskutér
  • Když nejde o život, tak jde o hovno!!
Více
14 roků 9 měsíců zpět - 14 roků 9 měsíců zpět #12044 od Andrej
Odpověděl Andrej pro téma Zadní centrál
Díky za rady :) zase jste mi ušetřili pár týdnů života ;) Každopádně jí zkusím dotáhnou(až si vyrobím klíč) a až staje to bílé kurevstvo tak to vyzkouším a potom uvidím jestli to pomohlo. Jak né tak budu muset sehnat novou pružinu tlumič dát na repasi. Stejně musím dělat i předek bo pan předchozí majitel ani neví že se tam něco leje :laugh: :P ;)
Poslední změna: 14 roků 9 měsíců zpět uživatelem Andrej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #12378 od StanleyP
Odpověděl StanleyP pro téma Zadní centrál
Zdravim Vas páni.
Dnes som na mojej DR 650 SE spozoroval takyto problem:
Motorka stala cca 3-4 mesiace na zdvyhacom stojane (zadne kolo vo vzduchu)odlozena v dielni (teplota vzduchu okolo 15st.). Dnes som ju dal zo stojana dole ze si na nej trosku posedim (abstak :-) ). Ale zistil som ze zadny tlmic sa chova nejako divne. ked som ho chcel stlacit tak je strasne tvrdy. po dlhsom nadhadzovani sa na motorke trochu klesol. Ale ked som z nej zosadol tak zase motorka ostala stlacena (nevratil sa do pôvodnej polohy). az ked som mu pomohol tak sa vratil. Skusal som to viackrat ale nopodarilo sa mi to rozhybat. Kontroloval som aj prepakovanie a vsetko pracuje ako ma, ziadne zadrhavanie alebo co.
Je mozne ze za tie 3-4 mesiace ako bol tlmic nezatazeny v roztiahnutom stave (zadne koleso nebolo zatazene) sa nieco v tlmici "zlepilo" a teraz to nejde od seba? Myslim nejake prepustacie planzety alebo co.

Je asi mala pravsepodobnost ze sa s tymto stretol niekto z vas ale ajtak, keby presda len ano tak poradte co s tym moze byt.

Zatial som to nechal tak a ked bude lepsie pocasie pojdem to vyskusat rozhybat niekde na skok a uvidi sa ci to nepovoli :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
  • Offline
  • Výborný diskutér
  • Výborný diskutér
  • XTZ 750 Superténéré
Více
14 roků 8 měsíců zpět #12380 od MotejlKuba
Odpověděl MotejlKuba pro téma Zadní centrál
To že jsi motorku nechal s vyvěšeným kolem,byla velká chyba.Obyvykle se stává,že vyteče,protože se vymáčkne gufero.S tím nájezdem na skok pro rozhýbání tlumiče,bych si rozmyslel,můžeš si taky dost namlátit hubu.Radši ten tlumuč sundej,vymontuj pružinu a zkus to rozhýbat,popř. si nech vyměnit náplň

Forever Suzuki
Kdo v terénu nepadá,jezdí pod své možnosti :)
Taky mám vlastní web :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.605 sekund
Powered by Kunena fórum