Download menu

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Takže najprv pomerám akých rozmerov by asi mala byť zástera. Kde ju uchytíme. Ako bude fungovať... Materiál som zvolil nevšedný, zlepil som 2 kusy neznámej hmoty z izolácie rúr a 1 časť gumy pre tlmenie kamienkov. Tvar vidíte na obr. sú tu znázornené aj diery cez kt. budú prechádzať skrutky do blatníka kolesa ( červené šípky), a zelenou je znázornená drážka kt som vymyslel .... Pretože ak by som to nechal len na tie dve horné skrutky tak by koleso dole šúchalo o zásterku a to som nechcel, chcel som to upevniť dole nejak ale pevne o kyvku sa nedá pretože ta má pri jazde rôzne zdvihy a zásterka by sa ohýnala až by sa poškodila, tak som vymyslel drážku v ktorej bude chodiť háčik upevený ku kyvvke.

12

 

Držiak-VODÍTKO som si vyrobil z vešiaka z ocel. drotu, najprv som si však na kyvke vymeral kde to asi budem ohýnať a verte mi ze sa mi to ako tak podarilo na 4 krát Laughing. Na obr.držiak a uchytenie o kyvku..

3 4   

Drážku som sa rozhodol upraviť aby sa pohybom vodítka nevydrala a aby bol jeho pohyb ľahší. A tak som si do nej zhotvil 2 plechy . Kt som som neuchycoval nejak zvlášť,  od kraja ku kraju zovretím vo zveráku ... od očka

5 667

Ukotvenie som sa rozhodol riešiť dvoma skrutkami s metr. závitom M4 , podložku pod hlavu skrutky som si vyrobil ( viď. obr.), a z druhej strany kde je baterka som dal jednu podložku ( vystrihol som si ju z plechu ), podložku pružnú a maticu.

A takto to vyzerá..

 

 

 8

9

 

Pre dalších majstrov: odporúčam zvoliť pevnejší držiak, a drážku dostatočne dlhú pretože mne na centrl. stojane trochu predpružuje zásterku.

 

Podotýkam išlo o prototypLaughing

 Napsal DRTomi