Download menu

Štěstí v neštěsí

  • Elektrik
  • Avatar uživatele Elektrik Autor tématu
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13710 od Elektrik
Štěstí v neštěsí vytvořil uživatel Elektrik
Ahoj Všem!
Tak jsem si udělal v sobotu časík na vyjížďku před nedělním přetěsněním víka spojky. Jemně mi totiž vzlínal olej v horní části víka. Po ujetí cca 30 km jsem dojížděl do křižovatky a docela mě rozhodilo, že mi nebrzdí zadek :) o 100 metrů dál vidím parkoviště, tak jsem tam zastavil a okamžitě jsem DRko chcípnul, páč se z horní části víka řinul olej, jako když někdo řízne do tepny. Hned jsem z něho slez a koukám na měrku. Uff... Hladina byla přesně mezi ryskama (předtím byla hladina na horní) Kouknu na gumu a opotil jsem se, protože byla celá pravá strana od oleje. Kouknu po směru jízdy a čekala mě o 200 metrů dál krásná dlouhá pokládací pravá zatáčka. Opotil jsem se znovu... Začal jsem otírat olej abych zjistil v jakých místech to teče a zjistil jsem že prasklo víko u horního šroubu. Okamžitě jsem vzal mobil a trošku jsem vynadal maníkovi od kterýho jsem DRko koupil, protože mi před prodejem dělal spojku. Myslel jsem si že víko asi moc přetáhnul. Nic méně jsem se uklidnil a požádal jsem ho jestli by pro mě aspoň nezajel. Když jsem to dnes (v neděli) sundal, tak jsem zjistil, že už bylo lepený. Bylo zalepený tak šikovně, že jsem si toho všimnul až na podruhý a ten co mi dělal tu spojku si toho nevšim vůbec. Pokusíme se to s kámošem zavařit i když nevím jestli to půjde, protože je to zrovna v místě kde je mazací kanálek. Proto to tak stříkalo :) A koupím na to radši origoš těsnění Dofám že nebudu muset kupovat i víko :blink:
Bylo to fakt štěstí v neštěstí, že jsem si toho všimnul zřejmě chviličku potom, co to ruplo, protože v tý zatáčce co byla předemnou, bych asi skončil... Nepodceňujte nikdy byť sebemenší úniky oleje. Je to fakt o ústa :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Petr650
  • Avatar uživatele Petr650
  • Offline
  • Dobrý diskutér
  • Dobrý diskutér
  • endurista
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13711 od Petr650
Odpověděl Petr650 pro téma Štěstí v neštěsí
Tak tomu se rika velika KLIKA :unsure:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13712 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Štěstí v neštěsí
Zprdeleklika... Jinak k tomu vaření hliníku - na mojem motoru jsme toho vařili docela dost tak mám pár postřehů - jak je ta prasklina nacucaná olejem, dělá to bordel. Chce to dokonale odmastit. Naložit do acetonu na nějakou dobu máš li možnost. Svařit to dej někomu, kdo s tím má trochu zkušenosti a odpovídající vybavení. Je lepší dát někomu pár stovek za zavaření víka než několik tisíc za shánění nového víka... Jinak nevím přesně, kde to prasklo a jak moc, ale pokud je to možné, tak během toho svařování přišroubuj to deklo k nějaké rovné (nejlíp broušené a kalené) desce aby se teplem nezkroutilo - pokud ta prasklina není velká, nemělo by se to pokroutit, ale fyzika je svině. Po svaření to polož na sklo nebo něco dokonale rovného abys viděl jak na tom víko je. Když to bude mírně křivé tak to ještě doporučuju nechat srovnat na nějaké kvalitní mašině - je to lepší než pak řešit, proč z toho ten olej chčije zas. K papírovému těsnění doporučuju ještě z obou stran velice tenkou vrstvu kvalitního silikonu na motory (ne moc - abys nezacpal ten mazací kanálek). Sichr je sichr... Zní to jako věda, ale je lepší to udělat pořádně :-) Přeju mhoho zdaru.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13713 od backmen
Odpověděl backmen pro téma Štěstí v neštěsí
Taky sem přetáhl dva šroubky ale na levé straně motoru a pomohl mi tekutý kov.Zrovna to nemám poruce ale je to asi tohle .Jenom sem to odmastil a napatlal na prasklinu a nechal zatvrdnout.Po zatvrdnutí se to má ještě lehce přešmirglovat.Mám to od jara a zatím to drží.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Elektrik
  • Avatar uživatele Elektrik Autor tématu
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13714 od Elektrik
Odpověděl Elektrik pro téma Štěstí v neštěsí
Díky za radu. Jedu koupit aceton a nechám to v něm přez noc. Ráno přijede kámoš a víko mu dám. Živí se úpravama motorek, tak mu to svěřím na to zavaření. Zatím jsem mu to popsal jen po telefonu a sám říkal, že by to neměl být problém a že to víko i rovnou srovná, protože neprasklo zbůhdarma. Jinak ta prasklina je přesně pod nejhornějším šroubem víka z venku cca 3cm a zevnitř v tom kanálku asi 1 cm. To už nasvědčuje tomu že to víko asi zkroucený bylo ještě předtím, než to někdo zalepil. Koukal jsem na těsnění na www.partsdepot.cz a je tam asi za 480 kč. Ještě zítra zajdu do elitu, jestli ho taky umí. Akorát na partsdepot je jen DR650SE, ale to těsnění bude asi stejný. Aspoň tak vypadá :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Elektrik
  • Avatar uživatele Elektrik Autor tématu
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13715 od Elektrik
Odpověděl Elektrik pro téma Štěstí v neštěsí
backmen napsal:

Taky sem přetáhl dva šroubky ale na levé straně motoru a pomohl mi tekutý kov.Zrovna to nemám poruce ale je to asi tohle .Jenom sem to odmastil a napatlal na prasklinu a nechal zatvrdnout.Po zatvrdnutí se to má ještě lehce přešmirglovat.Mám to od jara a zatím to drží.



Na tý pravý straně to nechci riskovat. Je podle mě víc namáhaná kvůli spojce a navíc to už lepený bylo. Ale dík za radu. Tohle lepidlo je docela fajn. Myslím že ho mám někde v šuplíku. Používám ho když je třeba někde zku...... vnitřní závit a docela drží.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13716 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Štěstí v neštěsí
To origo těsnění nekupuj - škoda peněz. Pokud tam chceš papír (já tam mám jen silikon a neteče to) tak si kup ve kšeftu za pár šupů těsnící papír a podle mastného otisku víka si to vystřihni.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Elektrik
  • Avatar uživatele Elektrik Autor tématu
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13717 od Elektrik
Odpověděl Elektrik pro téma Štěstí v neštěsí
Heki napsal:

To origo těsnění nekupuj - škoda peněz. Pokud tam chceš papír (já tam mám jen silikon a neteče to) tak si kup ve kšeftu za pár šupů těsnící papír a podle mastného otisku víka si to vystřihni.


Jj. To samý mi říkal Piwča na srazu. Ještě to promyslím. 16 jedem maďarsko a chorvatsko. To by byl nářez, kdyby se mi to provalilo tam :ohmy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13718 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Štěstí v neštěsí
Jak psal Heki-vystřihnout,podtmelit a křížem ofafrně dotahnout.
A na delší cestu s sebou si jsem si munulý rok vzal podobný tmel(lepidlo)-jak psal Backman. Sichr je sichr. :cheer:
Jinak by jsi asi měl jít zapálit svíčku do kostela-anděl nad tebou bděl. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Elektrik
  • Avatar uživatele Elektrik Autor tématu
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13719 od Elektrik
Odpověděl Elektrik pro téma Štěstí v neštěsí
Martin napsal:

Jak psal Heki-vystřihnout,podtmelit a křížem ofafrně dotahnout.
A na delší cestu s sebou si jsem si munulý rok vzal podobný tmel(lepidlo)-jak psal Backman. Sichr je sichr. :cheer:
Jinak by jsi asi měl jít zapálit svíčku do kostela-anděl nad tebou bděl. ;)


To s tou svíčkou asi udělám. Jak jsem tam čekal než pro mě přijedou (2 hoďky) tak jsem se na DR jenom koukal a kroutil jsem hlavou jaký jsem měl štěstí :) Lepidlo sebou vezmu na tu štreku. Beru toho víc. Dostal jsem na starosti cajky :laugh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13721 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Štěstí v neštěsí
Tak hlavně že sis nenatlouk :)

Nějak mi není jasný, proč to víko ruplo na takovým místě, při normálním pádu celkem nezranitelným, ale stávaj se někdy věci nevídaný.

Jasně že zavařit, jasně že u někoho, kdo tohle vařit umí, není to drahý, až se to ohřeje, možná se ukážou další praskliny. Udělá Ti na tom pořádný bambule, zabroušíš si to, nastříkáš, bude to jak nový. Ta dosedací plocha, to taky není problém zarovnat, pokud to bude vůbec potřeba, spíš jde o to, jaké máš možnosti, si to někde třeba za cigára nechat udělat.

Akorát na partsdepot je jen DR650SE, ale to těsnění bude asi stejný. Aspoň tak vypadá :)


To asi stejný nebude (asi určitě) a jsou to fakt vyhozený peníze, dej to na tmel (přiměřeně tmelu znamená lépe) nebo si ho vyrob u nějaký kraviny v televizi.

Já osobně bych nejřív sháněl nějakej starší deklík (nevařenej nepodřenej) v ceně do jedný tisícovky, v bazarech jich určitě pár bude.

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Elektrik
  • Avatar uživatele Elektrik Autor tématu
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13722 od Elektrik
Odpověděl Elektrik pro téma Štěstí v neštěsí
To je fakt. V televizi je tolik kravin, že bych si moch na těsnění udělat velkovýrobu :laugh: Rozhodnuto. Vyříznu si ho. Víc hlav víc ví. Tmelu přiměřeně ať mi neleze dovnitř. Taky mi není jasný proč to ruplo zrovna na tomhle místě. Jedině snad nedbalá montáž někdy v minulosti typu, nechceš sednout potvoro! Tumáš!!! :laugh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13723 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Štěstí v neštěsí
Když jsme vařili moje spojkové víko, tak se nezkroutilo vůbec, ale když se vařily pomlácené kartery - prasklina jak prase na levem karteru zepředu pod valcem, tak se to pokroutilo přesto, že to bylo stažené s deskou. Při GO jsme tedy rovnali všechny dosedací plochy - pro válec, mezi karterama, pro víka i víka. Neříkám, že je to nějaká věda, ale když to necháte dělat diletanty, tak jde na tom hodně zkurvit.

A ten silikon na motory doporučuju taky dát kvalitní (kupuju loctite) a nejlíp černý (jo dělá se taky) - páč na ty chuchvalce červené pasty co leze ze spojů je fakt ''radost pohledět'' :laugh:

Ale jak píše Piwča - ideální stav je sehnat víko z nějaké zbořky a je to bez práce.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13724 od Fojtoman
Odpověděl Fojtoman pro téma Štěstí v neštěsí
Víko ze "zbořky" mají tady za 3 kila .. možná, že by to bylo levnější, než ten kvalitní silikon :-) www.afmoto.estranky.cz/stranka/nahradni-dily-suzuki

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět - 13 roků 10 měsíců zpět #13725 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Štěstí v neštěsí
No vida, deklík je na světě, jestli to je ten správnej (záslepka pro kick, barva) tak bych vůbec neváhal. Ten prdlej si oprav jak je zde psáno. Bez pořádnejch padáků je to bohužel spotřební materiál :unsure:


edit:

už jsem to tady sice někde psal, ale jen tak pro orientaci, co mě kdysi stála opravu levého deklu na SE, kterej byl (a stále asi je) jetej nesehnatelnej.

zavaření 200,-
kytování, namíchání barvy, nástřik 900,-
těsnění 450,-

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá
Poslední změna: 13 roků 10 měsíců zpět uživatelem Piwča.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Elektrik
  • Avatar uživatele Elektrik Autor tématu
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Více
13 roků 10 měsíců zpět #13726 od Elektrik
Odpověděl Elektrik pro téma Štěstí v neštěsí
Tak víko už je na poště, takže ve středu to dám dohromady a zase budu moct jezdit. Koupil jsem to za 300 jak je psáno výše. Našel jsem to taky ještě včera večer na netu. Jinak pár věcí tam ještě má a za supr ceny. Časem si nechám zavařit to svoje prasklý. Teď se mi budou před výletem peníze hodit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13731 od pazhaut
Odpověděl pazhaut pro téma Štěstí v neštěsí
fojtoman malokdy neco napišeš , ale pak to stoji za to ;) dobrý

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13735 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Štěstí v neštěsí
Taky se mu 2x zvýšila karma. :woohoo:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13746 od Fojtoman
Odpověděl Fojtoman pro téma Štěstí v neštěsí
pazhaut napsal:

fojtoman malokdy neco napišeš , ale pak to stoji za to ;) dobrý

No koukám na to, co jsem tam vypsal za KRAVINU :blush: ... samozřejmě jsem chtěl napsat, že by to bylo levnější, než to nechat svařit, kvalitní silikón asi bude tak jako tak potřeba, že? :woohoo: ... Tak jsem ze sebe udělal blba, no .. to se může stát každýmu :laugh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13757 od pazhaut
Odpověděl pazhaut pro téma Štěstí v neštěsí
:laugh: :laugh: :laugh: odkaz na stranku supr ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.599 sekund
Powered by Kunena fórum