Download menu

Ložiska v kolech

  • Lada.s
  • Avatar uživatele Lada.s Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
15 roků 8 měsíců zpět #7747 od Lada.s
Ložiska v kolech vytvořil uživatel Lada.s
Tento týden jsem měnil ložiska v kolech tak tady máte typy kdyby se to někomu hodilo

DR 650 SE

pøedek 6003/2RS rozměr: 17 x 35 x 10
zadek 6204/2RS rozměr: 20 x 47 x 14
rozeta 6205/2RS rozměr: 25 x 52 x 15

DR 650 R, RS, RSE

pøedek 6202/2RS rozměr: 15 x 35 x 11
zadek 6303/2RS rozměr: 17 x 47 x 14
rozeta - je potøeba změøit, nevím

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 8 měsíců zpět #7748 od admin
Odpověděl admin pro téma Ložiska v kolech
Ahoj díky za to, hodím to do sekce Informace o ND

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8423 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Ložiska v kolech
Tak jsem dnes vyměnil ložisko v rozetě-pøed koncem a v zadním kole 1x pøed koncem a druhé v poho. Všechny byly pouze z jedné strany kryté gumou a z druhé strany je gufero,ale touhle stranou se tam sype čurbes.:angry: Takže jsem tam nalisoval kryté z obou stran. Ještě se mrknu-vyměním v pø. kole a budu klidnější. Mám najeto 22000 km,ale ne pouze po silnici a to je také i pøíčina pøidírání ložisek.:S

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Petr650
  • Avatar uživatele Petr650
  • Offline
  • Dobrý diskutér
  • Dobrý diskutér
  • endurista
Více
15 roků 3 měsíců zpět #9516 od Petr650
Odpověděl Petr650 pro téma Ložiska v kolech
Potreboval bych poradit postup pri vymene lozisek zadniho kola u dr se. Jestli jsou treba nejaky stahovaky a kolik tam je lozisek. Proste jak se to dela. diky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 měsíců zpět #9523 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Ložiska v kolech
Sundáš kolo,rozetu,vydloubneš opatrně prachovky-neprorazit,pak položit ráfek na tvrdou podložku,najít vhodný vyrážeč a ložisko jedno po druhém vyrazit. Nebo lepčejší varianta-položit støed na el.vaøič a trochu ho nechat ohøát a pak vyrazit. Zpětná montáž po očistě-ohøát,narazit a je to. Použil jsem kryté z obou stran a prachovky vrátil pro jistoru taky zpátky.
Jinak počet zjistíš,když si pozorněji pøečteš pøíspěvek od Lada.s :angry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11086 od pedrogonzales
Odpověděl pedrogonzales pro téma Ložiska v kolech
Jen bych pridal svou trosku do mlyna, ze jsem ty loziska pro SE dneska kupoval a ve Sterboholech v tom zelenem domecku jsem koupil obe loziska (oboustrane zapouzdrena) a dve gufera za 360 kc celkem. Rozhodne lepsi nez, kdyz jsem se ptal ve Vrbovce v Suzuki, kde mi rekli ze jedno lozisko stoji 560Kc. Tohle vyjde podstatne levneji a udajne to jsou uplne stejna loziska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11104 od pedrogonzales
Odpověděl pedrogonzales pro téma Ložiska v kolech
Tak jsem o víkendu vyměnil ložiska v předním kole a zjistil jsem, že je nalevo vymlácenej střed, takže tam ložisko poskakuje. Nemá někdo přední kolo na prodej, nebo ten střed do předního kola?

Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11106 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Ložiska v kolech
Nešlo by tam udělat pouzdro nebo dát po vyfrézování větší ložisko? Pokud je tam dost masa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11108 od pedrogonzales
Odpověděl pedrogonzales pro téma Ložiska v kolech
JJ vyfrezovat na vetsi lozisko je taky varianta. Zrejme to udelam, protoze jsem nikde nenasel, kolik by vlastne novy kolo nebo ten stred stal. Nicmene to necham na zimu, protoze si to sam nezvladnu udelat a kdekoliv jinde to bude na tydny, zatim to jezdi, akorat se sjizdeji nesymetricky desticky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14542 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Ložiska v kolech
Dnes jsem přezouval zadní a přední pneu a na zadním jen tak zkusmo protočil na ložiskách a nějak se mně nelíbilo točení ložiska v kole u rozety. Na jaře jsem ho vyměnil za nové 2x kryté a dnes znova. No a pro svůj klid zkusil i v rozetě a taky muselo jít ven. Sakra,ty věci nějak míň vydrží. :blink:
Ale zase můj způsob používání tomu i nasvědčuje,trochu bláta, voda, wapka,prach,trochu těžší zatížení na zadek,atd. :blush: :silly:
Zato přední destičky vydržely mraky km ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14543 od batas
Odpověděl batas pro téma Ložiska v kolech
Já to nemeju akorat na zimu a vše ok.A ty destičky tak to je vidět že nemusíš brzdit.Hned se pozná dobrý šofér ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14544 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Ložiska v kolech
To nejni šoférem,ale spíš nějakou fajnovější směsí. Nevím to přesně,ale vydržely cca 22000 km bláto,asfalt. Teď jsem dal Bendixi a uvidim. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14545 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Ložiska v kolech
U desek jde především o směs - tvrdé desky jsou sice nesmrtelné, ale taky to prd brzdí a jak za to vemeš tak skoro odletí z kotouče špony. Já ani nevím jakou tam mám značku, ale až je dojezdím dám tam nějaké měkké které budou brzdit co nejlíp.

Ty ložiska - dal jsem všude SKF dvakrát kryté a po zatím 32 000 km nejeví známky opotřebení. To v rozetě odešlo po roce, ale to bylo tím že tam krom krytí ložiska není žádná jiná ochrana, krytí se o nějaký bordel porušilo a bahno se dostalo dovnitř - to byla jasná smrt.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14546 od Sovahu
Odpověděl Sovahu pro téma Ložiska v kolech
Desky od Goldfrenu mně vydržely cca 10000km ale je fakt, že když vezmu za brzdu, letím skorem po hubě :)

A na ložiska SFK si nestěžuju... :o)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • madman650
  • Avatar uživatele madman650
  • Offline
  • Velmi dobrý diskutér
  • Velmi dobrý diskutér
Více
13 roků 9 měsíců zpět #14549 od madman650
Odpověděl madman650 pro téma Ložiska v kolech
Loni jsem taky měnil vzadu ložiska a letos už šlo jedno do kopru :( A to na straně od brzd. kotouče.Tam je jen nějaká prachovka a přes ni se voda a bláto dostane dovnitř,neboť to netěsní úplně dokonale.A pak to tam uvnitř funguje jak brusná pasta,takže to dlouho nevydrží :( A to byly ložiska oboustraně krytá :)
Dával jsem tam ZKL...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14550 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Ložiska v kolech
Tak já jsem tam měl FAG a odešlo to blíž k rozetě.
Teď jsem tam dával ZKL-jiné teď hned nebylo. A tak nějak mě napadlo sundat jednu krytku a překvapilo mě,že je tam docela málo mazelíny. Tak jsem trochu přidal a snad to vydrží déle. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • PajaDR650
  • Avatar uživatele PajaDR650
  • Offline
  • Velmi dobrý diskutér
  • Velmi dobrý diskutér
Více
13 roků 9 měsíců zpět #14570 od PajaDR650
Odpověděl PajaDR650 pro téma Ložiska v kolech
U DR-ka je ložisko rozety hrozně blbě kryté, když jsem s ním jezdil více mimo silnice, vydrželo jakékoliv cca sezonu. Chtělo by to pořádné gufero a bylo by po starostech. Už dlouhodobě používám ZKL tu nejvyšší řadu v kolech i v rozetě a spokojenost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 5 měsíců zpět #19900 od Tendr
Odpověděl Tendr pro téma Ložiska v kolech
Zdravím, prosím vás, mám KO ložisko v rozetě, DR650R SP44, na partsdepot je označené jako B1 25X62X17 BEA. Chápu správně, že 25x62x17 je rozměr? Chtěj za něj 580kč, tak bych zkusil sehnat jiné, mám v městě fabriku ZKL. Díky za pomoc, přesně rozměr ložiska co potřebuju v prvním příspěvku chybí :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 5 měsíců zpět #19905 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Ložiska v kolech
Mělo by to být 6305 - bežné ložisko. Kup si kryté (6305 2RS).

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
Poděkovali: Piwča

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 5 měsíců zpět #19906 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Ložiska v kolech
Možná jsem to tu psal. Koupil FAG a nedalo mně to a opatrně sundal tu gumovou krytku a ejhle-bez mazelíny. Tak doporučuju omrknout a př.namazat. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.785 sekund
Powered by Kunena fórum