Download menu

Nové pneu

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4322 od Míra
Nové pneu vytvořil uživatel Míra
Nazdar všichni.
Chci se s vámi podělit o drobnou zkušennost.Dnes jsem na své DR obul nové pneu,a to pøední MITAS E-05 a zadní HEIDENAU vzorek K60.Dlouho jsem vybíral,jakou pneu kam dát a to vzhledem k terénu,ve kterém jezdím.Když jedu sám,tak většinou asfalt,nebo tvrdá polòačka a když jedeme se synátorem každý na své,tak jedeme louku.Po dnešní cca 15 km zkušebce mohu zkonstatovat,že jsem zvolil správně!Na měkké louce pøedek krásně drží a zadek má slušný záběr a dá se pěkně ukočírovat.Na silnici pneu nehučí a taky slušně sedí.Jsou obě celkem měkké,tak uvidím,za jak dlouho je sjedu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4323 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Nové pneu
čau, co na ten rozměr na pøedku øíkaj na STK, E-05 se v 90-90-21 nedělá, a já mám v techničáku jenom tohle (vyhodili mě i z evidenční kontroly pøed pøihlášením motorky, za jinej rozměr zadní gumy :pinch: )<br /><br />Editováno: Pivča, at: 2008/03/07 21:07

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4324 od Míra
Odpověděl Míra pro téma Nové pneu
Tak na to jsem taky myslel,sice jedu na STK až v srpnu,ale dle tabulek MITASu rozměr 90/90 21 odpovídá rozměru 2,75 - 3,00 21.Tak uvidíme a když tak pojedeme o dùm dál.Dnes je STKčet mraky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4325 od Míra
Odpověděl Míra pro téma Nové pneu
Tak na to jsem taky myslel,sice jedu na STK až v srpnu,ale dle tabulek MITASu rozměr 90/90 21 odpovídá rozměru 2,75 - 3,00 21.Tak uvidíme a když tak pojedeme o dùm dál.Dnes je STKčet mraky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4326 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Nové pneu
Míra - no asi tak :laugh:

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rebel
  • Avatar uživatele Rebel
  • Návštěvník
  • Návštěvník
16 roků 4 měsíců zpět #4327 od Rebel
Odpověděl Rebel pro téma Nové pneu
Loni jsem nasadil na zadek Haidenau K60 (je podobnej vzorek jako Mitas E08) a maximalní spokojenost.Je pøedvídatelna,než ustøelí tak da lehkym skluzem varovaní dopøedu a neubejva,Na to jak drži a je měkká,tak ten vzorek asi pøes noc dorusta:P Jedína škoda že je to tak vysokej profil,dostanu se tak 0,5-1cm od kraje a dal už to nejde nedrží a brutalně odsadí,ale je to tim profilem.
Na zimu pøezuto na EF08 pøedek,a C02 zadek.To je ten spravnej mazec,jen ta pakarna s pøezouvaním.
Chtělo by to 2 motorky,jednu na drapakach a druhou na motardechB)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4329 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Nové pneu
Pro Rebel-co máš vzadu za rozměr ráfku?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4334 od jara650
Odpověděl jara650 pro téma Nové pneu
Na to STK bacha,když už někam pøijedeš a neprojdeš,tak máš asi měsíc na odstranění závady a měl by ses dostavit na tu samou stanici na opakovanou kontrolu.Když pojedeš někam jinam,tak ti to moc nepomùže,protože tě mají uloženého v databázi,že už jsi někde neprošel a TK ti neudělají.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4346 od Míra
Odpověděl Míra pro téma Nové pneu
Pro jara650 - s tou STK máš pravdu.\&quot;Vhodnou\&quot; stanici je tøeba zvolit než tam vjedeš!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rebel
  • Avatar uživatele Rebel
  • Návštěvník
  • Návštěvník
16 roků 4 měsíců zpět #4393 od Rebel
Odpověděl Rebel pro téma Nové pneu
Martin napsáno:

Pro Rebel-co máš vzadu za rozměr ráfku?


Mam tam seriový rafky a vzadu mam jak C02 tak Haidenau v šíøi 130.
Ale pokukuju po motardovejch s širším zadkem tak 160tka by se mi líbila,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4394 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Nové pneu
Pro Rebel-taky jsem koukal po C-02 a četl jsem,že jsou dobré. Teď jsem četl na afrikáncích pøíspěvek od Bulla,že používá MCF 03 (Mefo) a že jsou super. Cena cca 1850Kč.
To víš info nejni nikdy dost. Ale co rider a motorka,tak trochu jiný názor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rebel
  • Avatar uživatele Rebel
  • Návštěvník
  • Návštěvník
16 roků 4 měsíců zpět #4395 od Rebel
Odpověděl Rebel pro téma Nové pneu
Martin napsáno:

Pro Rebel-taky jsem koukal po C-02 a četl jsem,že jsou dobré. Teď jsem četl na afrikáncích pøíspěvek od Bulla,že používá MCF 03 (Mefo) a že jsou super. Cena cca 1850Kč.
To víš info nejni nikdy dost. Ale co rider a motorka,tak trochu jiný názor.

Maš pravdu co člověk to nazor.Ale jde o to že rozdíl v gumach poznaš na asfaltě ale v terenu už to není tak jednoznačny.Po pravdě,u DRka jde hlavně o to že se pereš s velkou vahou a zaklad je dobry špalky s ostrejma hranama.Měl jsem možnost porovnat asi 4ruzny vyrobce,a z meho pohledu rozdíl hlavně v ceně.Proč davat 2-3 000,- za pirelku,danlopu a pod,když ta C02 vyjde na cca1400,- a ja trefil akci a daval 1200,- tak jsem ji bral.Na sidecarcrosech nic jinyho nepouživaj,a tam dostavaj øadnej zahul.Líbí se mi že funguje jak na měkym tak na tvrdym podkladě,mimo zmrzly travy,tam nefunguje skoro nic.:lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rebel
  • Avatar uživatele Rebel
  • Návštěvník
  • Návštěvník
16 roků 4 měsíců zpět #4396 od Rebel
Odpověděl Rebel pro téma Nové pneu
Martin napsáno:

Pro Rebel-taky jsem koukal po C-02 a četl jsem,že jsou dobré. Teď jsem četl na afrikáncích pøíspěvek od Bulla,že používá MCF 03 (Mefo) a že jsou super. Cena cca 1850Kč.
To víš info nejni nikdy dost. Ale co rider a motorka,tak trochu jiný názor.

Maš pravdu co člověk to nazor.Ale jde o to že rozdíl v gumach poznaš na asfaltě ale v terenu už to není tak jednoznačny.Po pravdě,u DRka jde hlavně o to že se pereš s velkou vahou a zaklad je dobry špalky s ostrejma hranama.Měl jsem možnost porovnat asi 4ruzny vyrobce,a z meho pohledu rozdíl hlavně v ceně.Proč davat 2-3 000,- za pirelku,danlopu a pod,když ta C02 vyjde na cca1400,- a ja trefil akci a daval 1200,- tak jsem ji bral.Na sidecarcrosech nic jinyho nepouživaj,a tam dostavaj øadnej zahul.Líbí se mi že funguje jak na měkym tak na tvrdym podkladě,mimo zmrzly travy,tam nefunguje skoro nic.:lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4399 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Nové pneu
Máš pravdu,že je fajn,když má pneu hrany. Ale nevím,jak v dnešní době používají často zadní pneu novou na sajdách,ale døív jsem po dvou závodech zadní gumu už používal pouze na treninky. S 09 ji jedu celou sezonu jak po asfaltě,tak v terenu. Ale je to pouze kompromis mezi terenem a silnicí. A zase C pneu je na silnici za trest.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • PajaDR650
  • Avatar uživatele PajaDR650
  • Offline
  • Velmi dobrý diskutér
  • Velmi dobrý diskutér
Více
16 roků 4 měsíců zpět #4403 od PajaDR650
Odpověděl PajaDR650 pro téma Nové pneu
S C-02 jsem na zadku odjel více jak pùl loòské sezony, oproti E-09 má mnohem lepší vedení po bocích, ale jako krosová guma má nevýhodu v poměrně velkejch špuntech a tak za opravdu ostrou cross gumou typu C-18,C-10 atd pokulhává ve všech směrech. Zas se na ní dá docela v pohodě jezdit i asfalt - první km jsou teda jak na mejdle, ale to je jí opravdu škoda drtit po asfaltu. Dokud jsou hrany ostøejší má slušnej záběr, myslím si že je to opravdu max co má cenu dávat na moto typu DR, protože i s ostøejším drapákem si u takový motorky člověk už moc nepomùže a zùstává to jednoznačně na jezdci co a jak projede. Tedy 1000 km jezdit minimálně asfalt a užívat si dobrého záběru a vedení, pak už to začíná být horší a horší. Teď na ní mám asi 3800 km a na kluzkém povrchu už je potøeba jet opatrně, co by ale člověk od takové gumy po tolika km očekával, ne? Navíc jsem ji poøídil za myslím 1170 kč, což je paráda a za tu srandu to opravdu stojí, letos šmejdi nějak držej ceny výš, ale poøád je něco okolo 1250 k mání. K tomu vzorku od Mefa - podívejte se na tu gumu a zjistíte, že to je téměø to samé jako C-02, nevím kdo od koho kopíruje, ale Mitas je o dost levnější.<br /><br />Editováno: PajaDR650, at: 2008/03/17 13:47

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rebel
  • Avatar uživatele Rebel
  • Návštěvník
  • Návštěvník
16 roků 4 měsíců zpět #4407 od Rebel
Odpověděl Rebel pro téma Nové pneu
Martin napsáno:

Máš pravdu,že je fajn,když má pneu hrany. Ale nevím,jak v dnešní době používají často zadní pneu novou na sajdách,ale døív jsem po dvou závodech zadní gumu už používal pouze na treninky. S 09 ji jedu celou sezonu jak po asfaltě,tak v terenu. Ale je to pouze kompromis mezi terenem a silnicí. A zase C pneu je na silnici za trest.


S tou sajdou maš pravdu že ty co jedou trochu kloudně,tak jeden zavod,otočit na rafku,druhej zavod a je tak na terninky nebo pro ty co jim jedna guma stačí na vic zavodu.Cečko na asfaltě je docela sranda,ale na druhou stranu je to škoda ničit na asfaltě.Stačí jen těch par pøejezdu po asfaltě co jsem musel absolvovat když to jinudy nešlo,a je to o hubu.Klouže bez varování,v naklonu ustøeluje.Ale to se da čekat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rebel
  • Avatar uživatele Rebel
  • Návštěvník
  • Návštěvník
16 roků 4 měsíců zpět #4408 od Rebel
Odpověděl Rebel pro téma Nové pneu
PajaDR650 napsáno:

S C-02 jsem na zadku odjel více jak pùl loòské sezony, oproti E-09 má mnohem lepší vedení po bocích, ale jako krosová guma má nevýhodu v poměrně velkejch špuntech a tak za opravdu ostrou cross gumou typu C-18,C-10 atd pokulhává ve všech směrech. Zas se na ní dá docela v pohodě jezdit i asfalt - první km jsou teda jak na mejdle, ale to je jí opravdu škoda drtit po asfaltu. Dokud jsou hrany ostøejší má slušnej záběr, myslím si že je to opravdu max co má cenu dávat na moto typu DR, protože i s ostøejším drapákem si u takový motorky člověk už moc nepomùže a zùstává to jednoznačně na jezdci co a jak projede. Tedy 1000 km jezdit minimálně asfalt a užívat si dobrého záběru a vedení, pak už to začíná být horší a horší. Teď na ní mám asi 3800 km a na kluzkém povrchu už je potøeba jet opatrně, co by ale člověk od takové gumy po tolika km očekával, ne? Navíc jsem ji poøídil za myslím 1170 kč, což je paráda a za tu srandu to opravdu stojí, letos šmejdi nějak držej ceny výš, ale poøád je něco okolo 1250 k mání. K tomu vzorku od Mefa - podívejte se na tu gumu a zjistíte, že to je téměø to samé jako C-02, nevím kdo od koho kopíruje, ale Mitas je o dost levnější.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Editováno: PajaDR650, at: 2008/03/17 13:47

S tou velikostí špalku souhlasím,ale lepší guma podle meho je na DRko škoda,nepoužiješ plně její potencial,a je dražší.
Rozdíl mezi Mitasem a MEFO je ten že Mitas byl první,a němec Líbl ma firmu MEtal FOrmen, a nechaval si v Mitasu pect gumy pod svou značkou,jak je to ted nevim.Asi to bude stejny,jedna linka Mitas,druha MEFO a cena je za českou MItasku,a německá za MEFO.:P

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
  • Offline
  • Výborný diskutér
  • Výborný diskutér
  • XTZ 750 Superténéré
Více
16 roků 3 měsíců zpět #4647 od MotejlKuba
Odpověděl MotejlKuba pro téma Nové pneu

Tohle jsem vyštrachal na netu,je to rozměr pøesně na drko a celkem za dobrý děngy,já zatím jezdím na continentálkách a nemùžu si stěžovat.Na asfaltu pøilepený i za deště a v terénu taky dobøe držej
o dost lepší než pøedchozí E-08

Forever Suzuki
Kdo v terénu nepadá,jezdí pod své možnosti :)
Taky mám vlastní web :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
  • Offline
  • Výborný diskutér
  • Výborný diskutér
  • XTZ 750 Superténéré
Více
16 roků 3 měsíců zpět #4649 od MotejlKuba
Odpověděl MotejlKuba pro téma Nové pneu

tyhle jsem vyštrachal

Forever Suzuki
Kdo v terénu nepadá,jezdí pod své možnosti :)
Taky mám vlastní web :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 3 měsíců zpět #4652 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Nové pneu
Co to je za pnojmatiky-Mitas? nebo něco jinačejšího? Sice jsem už koupil dozadu 09,ale jsem pro vyzkoušet i něco jiného. Akorát u té první mně pøipadají špunty dost nízké a široké. Možná je to fotkou a jak jsou nazuté.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.588 sekund
Powered by Kunena fórum