Download menu

Predne teleskopy

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8356 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Predne teleskopy
Zdravím,
navážu na toto téma o pøedních vidlicích, ale mám SE

Mám to komplet rozebrané, olej a gufera jsem měnil pøed dvouma roky, vytekla z toho místo oleje celkem pěkná sračka, takže bych tu výměnu alespoò každý "pátý" rok doporučoval :silly:

Chci koupit nové všechny vedení a těsnění, tak kdyby jste mi dali nějaký tip na tyto díly, mimo partsdepot, pokud teda existuje. Olej, gufera a stírací kroužky koupím stejně asi jinde. Podle katologu se mi jedná o pozice 3,4,10,13.

Každá kačka dobrá ...

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8358 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Predne teleskopy
Jsem se nějak pøehlédnul,proč to zase rozděláváš. Vždyt jsi psal a fotil nedávno,že jsi ty vidle měl rozdělané.
S tim špinavým oilem-to se ti tam dostalo bláto nebo už jsou pouzdra tak opotøebované,že ti to umazalo olej?:angry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8360 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Predne teleskopy
no nedávno - 2 roky :woohoo:

A rozdělal jsem to proto, protože "nějakej borec" pøedem mnou, do té spodní části vidlic o něco udělal dvě díry, který zalátal nějakým "tekutým kovem", který se dostal dovnitø i do míst, kde běhá i to spodní vedení, a ten "hrbolek" zkurvý to vodící pouzdro, na což jsem pøišel už pøed těma dvouma rokama, ale jelikož jsem chtěl jezdit, a neměl chu čekat na nové díly, a taky se mi to nezdálo tak hrozné, tak jsem to onehná nechal na později, což je zrovna teď ;)

A pro tvùj klid, olej i v té druhé, "zdravé" vidlici, stál taky za stejný hovno ;)

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8363 od Heki
Odpověděl Heki pro téma Predne teleskopy
Olej ve vidlích se vždycky sviní otěrem částí vidlice. Dělá to KAŽDÁ i nová vidlice. Pokud chcete jezdit vesele, tak měòte olej co dva roky. (Na DRko se sice doporučuje co 10 000 km nebo co rok, ale to je podle mě zbytečně často, když se použije dobrý olej). Těch pět let je už moc - to je z oleje øídké bahno...

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
  • Offline
  • Výborný diskutér
  • Výborný diskutér
  • XTZ 750 Superténéré
Více
15 roků 6 měsíců zpět #8366 od MotejlKuba
Odpověděl MotejlKuba pro téma Predne teleskopy
Pivčo-tyto díly (futra) pokud se nepletu se v replice ani nedělaj a olej se doporučuje měnit jednou za rok,tak se nediv že ti z toho vytekla sračka po 2 letech

Forever Suzuki
Kdo v terénu nepadá,jezdí pod své možnosti :)
Taky mám vlastní web :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8367 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Predne teleskopy
Pánové-už jsem to tu psal. Nějak minulý rok jsem se rozhodnul,že vyměním oil ve vidlicích-byl jsem zvyklý,že za sezonu olej šel do háje:angry: . Rozdělal jsem vidlice,vylil olej a koukal jak blázen. Olej byl netknutý a ani dole nebylo žádné bláto. 1.majitel na SE najel 7500 km a já olej vyměnoval až asi v 15000 km(nevím pøesně) a motorka r.v.2002. Takže,proto jsem se ptal na to,co jsem se ptal.:silly:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět - 15 roků 6 měsíců zpět #8368 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Predne teleskopy
Dědo, asi málo péruješ :woohoo:

A když jsi měnil jenom olej, proč jsi to rozdělával celý:unsure:

Že tys tam hledal ten øetěz na vyvažovací høídel :woohoo: ;)

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá
Poslední změna: 15 roků 6 měsíců zpět uživatelem Piwča.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8370 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Predne teleskopy
Tak jsem dneska mrknul na motoobchod , repektivě motonet a porovnal to s partsdepo . Ty ložiska (2x horní a 2x spodní) má motonet o 30% levnější, navíc tam (motoobchod) koupím i olej, těsnění vyjdou plus mínus stejně.

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8371 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Predne teleskopy
Ty wogo-já to nerozdělával celé,ale vidle jsem měl venku a propláchnul je benzinem a nalíval to do odměrky,abych viděl,kolik jsem tam měl oleje-tak proto jsem viděl červenou barvu oleje.
Retízek jsem tam opět nenašel:laugh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8372 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Predne teleskopy
Ten øetízek Ti asi někdo šlohnul :woohoo:

A jak teda víš, že dole nebylo žádný bláto:unsure:

Tam se právě usadí nejvíce sr@ček, jak se to tam rùzně pøelívá :(

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8374 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Predne teleskopy
Tak to jsem rád,že v tom stáøí a rychlém čtení nejsem sám. Vždyt jsem to tam psal-proplachoval jsem ty vidle benzinem-a nic. Bláto je rozpustné v kapalině:laugh: a není jako šutr. A navíc,když jsem oil vyměnoval Sniperovi,tak tam toho hnusu a srač.. bylo habakuk.:woohoo:
Tak s tim øetízkem se budu muset zeptat v Suzuce:woohoo:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • drc
  • Avatar uživatele drc
  • Návštěvník
  • Návštěvník
15 roků 6 měsíců zpět #8377 od drc
Odpověděl drc pro téma Predne teleskopy
Mě pomohlo(nejen u DRka)k pøedepsané náplni pøidat 0,25ml motor.oleje.Pokud je pøedek moc měkký.Jinak pokud jezdíš trochu víc mimo silnici,tak je dobré olej měnit častěji,než pøedepisuje výrobce.Pokud je tam náplò ještě pùvodní tak se budeš divit co vyteče za hnus!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 5 měsíců zpět #8572 od dr650 Feri
Odpověděl dr650 Feri pro téma Predne teleskopy
Má niekto skúsenosti s predným teleskopon na dr650r ? Na mojej sú ventily pre vzduch. Teraz neviem či sa dajú dopumpova keď sú mekké, alebo načo to tam slúží. Budem meni olej v teleskopóch. Nie som si istý, či to funguje rovnako, ako pri teleskopoch bez tých ventylkov. No a keď sa dá nastavy tvrdos, ako sa to robí?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 5 měsíců zpět #8573 od honz
Odpověděl honz pro téma Predne teleskopy
Pøední vidle na Rku jsem měl rozdělané, ale žádné ventily na vzduch jsem tam neměl. Vylil jsem starý olej, dal nový, hustší (už se tolik nepotápěly) a zkontroloval délku pružin. Trošku se tím jízdní vlastnosti zlepšily, ale musím øíct že právě pøední vidle patøí na DRku k nejslabším článkùm:angry:

Ráfky, dráty, niple, výplety... :ohmy:
http://www.hprwheels.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 5 měsíců zpět #8574 od dr650 Feri
Odpověděl dr650 Feri pro téma Predne teleskopy
ktorí máš ročník? ja mám ročník 1991. a sú tam ventily. Doteraz som o ních nevedel ani ja.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 5 měsíců zpět #8576 od honz
Odpověděl honz pro téma Predne teleskopy
Měl jsem rok 1993. Teď jsem se díval na staré fotky z výměny oleje v tlumičích a žádné ventilky jsem tam nezahlídl a ani si nepamatuju že by tam nějaký byly. Tøeba máš vidle z jiného mota..?

Ráfky, dráty, niple, výplety... :ohmy:
http://www.hprwheels.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 5 měsíců zpět #8577 od dr650 Feri
Odpověděl dr650 Feri pro téma Predne teleskopy
pozeral som katalóg pre rok 90-91. a je tam ventil. Teraz neviem čo s tým :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
  • Offline
  • Výborný diskutér
  • Výborný diskutér
  • XTZ 750 Superténéré
Více
15 roků 5 měsíců zpět #8578 od MotejlKuba
Odpověděl MotejlKuba pro téma Predne teleskopy
Starší modely jako Djebel ve vrchní zátce tlumuče měli ventilky a tím by mělo jít pøitvrdit tlumič.Nové endura nebo krosky mají z vrchu ovládání tuhosti,které funguje obdobně.Já na R-ku u zadního centrálu mám taky ventilek,ale tlumič nebudu pokoušet pøifukovat-jsem rád že nesákne
Jinak pokud máš měkké teleskopy,tak změø pružiny a napiš sem jejich délku,novým olejem se dost změní,ale potápět se ti teleskopy budou nadále;)

Forever Suzuki
Kdo v terénu nepadá,jezdí pod své možnosti :)
Taky mám vlastní web :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 5 měsíců zpět #8579 od Míra
Odpověděl Míra pro téma Predne teleskopy
Pro DR650 Feri: Pozor na to!!!Ventilky nahoøe na vidlích mám na DR R 91 také,ale v nějakém manuálu jsem četl,že slouží pouze pro odfouknutí tlaku nahromaděného vzduchu ve vidlích.Pøi měøení tlaku na těchto ventilkách by měl být nulový!Pokud je to nějaká mejlka a šli by těmito ventilky pøifukovat a pøitvrdit,napište své praktické zkušenosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 5 měsíců zpět - 15 roků 5 měsíců zpět #8580 od Piwča
Odpověděl Piwča pro téma Predne teleskopy
No jo, nějakej ventílek tam je :) :woohoo:

četl jsem u BIGaøù, že si ho tam někdo dodělával, myslim že Vlasta, tak se zkus zeptat tam.

Jinak nevim, a ani o tom radši nebudu nahlas pøemýšlet :cheer:

Na každém setkání jsem potkal celkem super spolek bláznů a plnou lednici piv, k dokonalosti chyběl snad jen konopný smotek, halelůjá
Poslední změna: 15 roků 5 měsíců zpět uživatelem Piwča.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.594 sekund
Powered by Kunena fórum