Download menu

Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Postup

Zakoupení (sehnání tachometru), rozpitvání (rozloupnutí) plastového krytu, LCD display je obvykle připojen gumovými vodivými pásky, které jsou volně vyndávací a fungují tak, že mezi LCD a tištěným spojem musí být tyto pásky stlačeny nutno dodržet v nové konstrukci.

Demontáž přístrojovky, vyndání původního rychloměru, oměření dutiny - provedeno oskenováním štítku otáčkoměru. Po vytištění nového štítku na laserové barevné tiskárně je dle jedné kopie vyříznuta podložka z plexiskla tloušťky cca5mm a na to je nový štítek přilepen. Původně jsem tam dal jenom papír z tiskárny, dnes bych to ještě zatavil do fólie. Tlusté plexi je z důvodu osvětlení - displej osvětluje rámeček (díra) okolo Digitálního tach., který vznikne proříznutím otvoru dle tvaru displeje. Mám tam ješte jeden otvor  a to je pro solární dobíjení baterie (z klkulačky) v současné době vypnuté, jelikož bez stabilizace a při ostrém slunci totálně přebíjelo baterii a hrozilo zničení tachometru. Stabilizaci měla obstarat dioda, ale jaksi to nefachčilo. Dále je nutné vyvést tlačítka z tachometru a to tak, že se na tištěný spoj opatrně naletují slabé drátky. Je nutné vyvést 2x od baterie +2 na spínací funkce +1 na nastavení tachometru(obvodu kola). Obvykle jsou veškeré tlačítka spínany na zem baterie tachometru.Nedoporučuji letovat trafo pájkou jelikož dost často odpálí čip na plošném spoji. Ideální je pájka s topným tělesem. Tlačítka jsou koupena za 10,- Kč v prodejně s elektr. součástkami jsou v případě mé DR v bílém plastovém těle přístrojovky a ve vrchním černém krytu je pro ně pouze v boku otvor.  Zelené je na přepínání funkcí a červené na reset počítadla.

 Nastavovací je zespodu nalepeno do těla přístrojovky jelikož se používá jen minimálně a je potřeba pamatovat také na vodoodolnost zařízení. Napájení je dobré vyvést ven a přiletovat do držáku na baterii (20kč). Pro osvětlení mám uvnitř nainstalovány-nalepeny dvě bílé diody s regulátorem napětí - svícení ale není nezbytné a komplikuje konstrukci. Snímač u kola je pružným drátem upevněn na vidlici a na kole je nalepen magnet, který je větší než originální a má větší dosah. Kabel je ukryt ve Festo hadičce 5mm a připevněn na vidlici a rám tak aby mohl pracovat dle propružení vidlice - ukončen je  konektorem Jack 3,5mm a v přístrojovce je zalepena samice- vše je provedeno na konektory pro jakoukoliv následnou demontáž - vyplatí se to. Stavba pro průměrně zdatné a vybavené jedince.

 Doufám, že jsem něco nezapomněl více napoví foto.  

IM001719IM001722

 IM001721 IM001720

 DSC01913DSC01916

 

DSC01909
Případné dotazy zodpovím pokud na mne nebudete spěchat. 
 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.