Download menu

DR 600- karburator

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18706 od lambo
DR 600- karburator vytvořil uživatel lambo
Ahoj. Chtěl bych se zeptat majitelů DR 600 (karburátor Mikuni VM38SS - s akcelerační pumpičkou)jak jim jde do otáček. Na mém stroji, když na volnoběh otočím náhle plný plyn, motorka škytne a ve většině případů také zdechne. Dle mého názoru se má o toto postarat právě akcelerační pumpa, která bohužel nejde nijak štelovat :( . Nenašel by se případně v okolí Zlína majitel DR 600?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18707 od Heki
Odpověděl Heki pro téma DR 600- karburator
Tak to máš blbě seřízené. Já šlehnu plynem, tak to vyletí do otáček jako čert. I když na tom jedu tak nemá motor vůbec tendenci zakopávat a to v žádné situaci.

Začni tím, že celý karbec rozebereš, vyčistíš a nastavíš základní hodnoty. Pak uvidíš co to bude dělat.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18708 od lambo
Odpověděl lambo pro téma DR 600- karburator
Joo to už jsem prováděl aspoň 5x :) . Jediné čím si nejsem jist je nastavení hladiny (prováděl jsem ji tak: otočit karb vzhůru nohama, od dosedací plochy pro těsnění měřit výšku po vrchní hranu plováku 23mm, kdy jazýček se právě dotýká uzavíracího ventilu, to provádím pomocí mírného přidržování plováku rukou )Obrázek v německém manuálu není moc výmluvný :laugh: . U šroubu bohatosti vycházím ze 2 otáček. Také jsem koupil druhý karb a problém úplně stejný. Ale už vím že má jít za plynem a není to vada modelu :) . Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18709 od Dušan
Odpověděl Dušan pro téma DR 600- karburator
nemáš zabordelenej vzduchovej filtr,nebo pricpaný něčím sání pod sedadlem? já jednou něco delal na moto a sani jsem prikryl hadrou aby mi dovnitr nesel bordel a pak sem na to zapomnel a kdyz sem chtel startnout moto,tak ani prd.. kdyz sem si na to vzpomnel tak sem se sam sobe tlemil :).. tak muze byt mozny ze ti tam de tak akorat vzduchu na volnobeh ale jak za to vemes, tak uz to nestaci a chcipne to...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18710 od Heki
Odpověděl Heki pro téma DR 600- karburator
Jak je na tom zbytek motorky? Jaký stav? Máš tam nějaké úpravy (laďák, jiný píst...)? Výfuk je na tom jak? Benzin není starý? Palivový trakt od kouhoutu dále je průchozí (např. papírové palivové filtry dělají bordel)? Svíčk dej taky pro sichr nové.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18711 od lambo
Odpověděl lambo pro téma DR 600- karburator
Tak motor je dle měření servisních limitů (opotřebení válce, pístních kroužků, vačky) ve zhruba půlce životnosti. Svíčky jsou nové, vzducháč, rozvoďák a benzín také :) . Motorka normálně jezdí, startuje, jen náhlý přechod děla problém. Výfuk je origo, ale tlumič je uvnitř vyrezlý. Problém řeším již od koupě (více než rok).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18712 od Heki
Odpověděl Heki pro téma DR 600- karburator
A jakou mají barvu svíčky ?

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18713 od lambo
Odpověděl lambo pro téma DR 600- karburator
Momentálně bílou. Otryskování karbu je standardní podle manuálu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18714 od Heki
Odpověděl Heki pro téma DR 600- karburator
Zkus tomu trochu přidat tím spodním šroubkem - klidně tam dej i 5 otáček pokud to něčemu pomůže. Pokud to nepomůže tak bych ještě zkusil zvednout jehlu o zářez.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18722 od lambo
Odpověděl lambo pro téma DR 600- karburator
Jakákoliv změna v nastavení karburátoru nemá na díru při prudké akceleraci z volnoběhu vliv. Šroub vytočen o 4-5 otáček a stále stejné. Ještě poznamenám, že pokud jsou otáčky nad určitým limitem dle ucha 2-3 tisíce, tak na plné přidání reaguje okamžitě. Ty máš Heki standardní otryskování a nastavení hladiny dle toho německého manuálu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 7 měsíců zpět #18739 od lambo
Odpověděl lambo pro téma DR 600- karburator
Podíval jsem se na karburátor ještě jednou, jehlu dal do správné polohy (? třetí zážez shora) a zdá se to být lepší, už to dělá jen po opravdu drastickém přidání plynu na volnoběžné otáčky. Další postup bude zkouška sehnat všechny těsnění karburátoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 8 měsíců zpět #21019 od michal9
Odpověděl michal9 pro téma DR 600- karburator
Mám opak, bohatou směs , svíce černá, šroub na 1 otáčce , dát jehlu na horu nebo dolů ,aby to pomohlo dík za rady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #21038 od Heki
Odpověděl Heki pro téma DR 600- karburator
lambo: funguje ti akcelerační pumpa? ta by to zakopávání při přidání měla řešit.

Michal 9: jehlu dolů, kdyžtak menší trysku.

Samozřejmě za předpokladu, že je jinak vše ok, těsnění těsní, nikde to nepřisává vzduch, filtr je v kondici, čistý a namazaný, svíčky v pořádku.

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
Poděkovali: michal9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 6 měsíců zpět #21047 od michal9
Odpověděl michal9 pro téma DR 600- karburator
Tak svíce už dobrá, jen po protůrování ,někdy zůstanou otáčky na volnoběch vysoko. Když je motor málo teplej tak to nedělá, jen když hodně hicuje. Pak stačí trochu přidat plynem a ono to spadne. Jen podotýkám: svíce nové , šoupě nový , jehla plováku nová a těsnění karbcu taky, novej vzd. filtr, lanka nedrhnou. Fakt už nevím co stím

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 6 měsíců zpět #21048 od Heki
Odpověděl Heki pro téma DR 600- karburator
nesaje to někde faleš?

Heki z Opavy, member of Hedgehogs a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 6 měsíců zpět #21049 od michal9
Odpověděl michal9 pro téma DR 600- karburator
Vi někdo zda tam má být takové pouzdro v tom držáku plováku. Já ho tam totiž nemám. Viz foto www.offmoto.com/viewtopic.php?id=15055#

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 5 měsíců zpět #21058 od michal9
Odpověděl michal9 pro téma DR 600- karburator
Jehla šoupátka dr 600, jak je tam usazená. Podle nákresu : šoupátko, pružina, plastová podložka, segrovka na polohu jehly, jehla a to celý je pod pákovým táhlem šoupěte. Jde mi o to jestli je to správné pořadí komponentů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.443 sekund
Powered by Kunena fórum